Doğal Zeytinyağlı Sabun

Sabunun insan hayatında kullanılmaya başlanması milattan önce Binlerce yılı geriye kadar uzanmaktadır günümüzde sabun hayatımızın önemli bir parçasıdır Zeytin çeşitlerin yetiştirilmesi ile birçok ürün üretilmektedir bunların arasında zeytinyağları ve zeytinyağı sabunu çeşitleri de yer almaktadır. Zeytinyağlı sabun çeşitleri sıradan bir sabun olmanın çok daha ötesinde der günlük hayatımızın önemli bir parçası olmakla beraber temizlik doğallık ve sağlığın simgesi haline gelmiştir üretimi sırasında kullanılan zeytinyağının kalitesi ve saflığı sabahın kalitesinde doğrudan etkilemektedir. Aynı durum zeytinyağı fiyatları için de geçerlidir.

Ayrıca üretim yöntemi de oldukça önemlidir günümüzde sıcak soğuk ve endüstriyel sabun üretime olarak üç farklı zeytinyağı sabun üretim yöntemi bulunmaktadır. Son dönemlerde zeytinyağının önemli özelliklerinin kaybolmaması için zeytinyağı kaynatılmadan zeytinyağı sabunu üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu yönteme soğuk sabun üretim adı verilmektedir. Sağlıklı ve sorunsuz bir kullanım elde etmek istiyorsanız, saf yağlardan üretilen katı ve sıvı sabunları tercih etmeniz gerekir. Zeytinyağlı sabunlar oldukça doğal ürünler olmakla birlikte zengin İçeriğe sahip olması nedeniyle tercih edilmektedir zaten ülkemiz organik zeytinyağı yetiştiriciliği ve üretimi bakımından oldukça zengin ve büyük bir potansiyele sahip olması nedeniyle zeytinyağlı sabunların üretiminde de önemli bir yere sahiptir.

Zeytinyağı Sabununun Farkı Nedir?

Zeytinyağı sabunu yapılırken içeriğinde bulunan yağ kaynağı için yalnızca organik zeytinyağı kullanılmaktadır. Zeytinyağlı sabun üretilirken üretim sırasında başka tohum ve hayvansal yağlar kullanan firmalar da bulunmaktadır. Bu yüzden bu ürünleri satın alırken içeriğini iyice okumak ve buna göre satın alma tercihini belirlemek gerekmektedir. Sahip olduğu özel içerik sebebiyle zeytinyağı sabunu yağ yıkayıcı sabun özelliği taşır. Böylece normal sabunlardaki tahriş edici özellik ortadan kaldırılmaktadır. Zeytinyağı sabunu diğer sabun türlerinin tam aksine tahriş ve sertleşme yapmaz. Bununla beraber yumuşatıcı bir etkiye sahiptir.

 

Koronavirüse Karşı Zeytinyağlı Sabun

 

 

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de etkisi altına alan koronavirüs karşısında en önemli önlemlerden biri de temizlik konusu. Bu yüzden ülkemizde dezenfektan ve temizlik ürünlerine daha yoğun bir talep görünüyor. Uzmanlar tarafından verilen tavsiyelerde sabun kullanarak el ve yüzün yıkanması gerektiğini önemle vurgulanıyor. Bu yüzden zeytinyağı sabunu her geçen gün artan bir ilgiye maruz kalıyor.

Doğal ürünler arasında yer alması ve kir tutucu özelliğinin yüksek seviyelerde olması nedeni ile dikkat çeken zeytinyağı sabunları, derinlemesine temizleme gücüne sahiptir yıkama esnasında zeytinyağı sabunu kullandığınızda elinizdeki kir doğrudan sabuna yakışacaktır. Böylece kir sökülerek dışarı atılmaktadır. Diğer taraftan gliserin içeriğine sahip olması nedeniyle zeytinyağlı sabunlar elinizi yumuşatarak cildinize zarar vermeyecektir. Diğer sabunlar gibi sık kullanıldığı zaman cildi tahriş etmesi ve diğer sorunlara yol açmayacaktır.

 

Zeytin ve zeytin ürünlerinin üretiminde sizlere uygun zeytinyağı fiyatları ve seçenekleri ile hizmet veren firmamız, doğal ve kaliteli ürünlerle sizleri buluşturmaktadır. Gebelikten sonra sizinle irtibat kurarak bu konuda yardımcı olmaktan büyük memnuniyet duyacağız.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.