Zeytinyağı Fiyatları

Zeytinyağı elde etmek için zeytin ağacı meyvesi doğrudan sıkılır. Asla kimyasal işlem uygulanmadan ve katkı maddesi bulunmadan doğal bir şekilde elde edilecektir. Zeytinyağı oda sıcaklığında sıvı olarak tüketilebilir. Yeşil sarımtırak karışımı rengi olan bu sıvı yağlar doğal ürünler olduğu için doğal yöntemler kullanılarak organik zeytin meyvelerinden organik bir şekilde üretildiği için diğer sıvı yağ çeşitlerinden ayrılmaktadır. 

Zeytinyağı sıkılırken verdiği meyvenin etli kısmı çekirdeğiyle beraber sıkılır. Tohumlar üzerinden elde edilen farklı yemeklik yağ çeşitleri ile karşılaştırıldığında, taze sıkılan portakal suyu veya vişne suyu gibi saf ve çiğ olduğu içinzeytinyağı fiyatları oldukça değerlidir.

Zeytinyağ Çeşitleri

Zeytinyağı çeşitleri sabit bir bileşime sahip değildir. Zeytinyağının özellikleri zeytin türü, zeytinin yetiştiği bölge, zeytin sıkılma yöntemi ve üretim yılına göre farklılık gösterir. Karmaşık bir bileşim sahip olan zeytinyağı içeriğinde, vitaminler, yağ asitleri, suda eriyen ve uçucu bileşenler ile zeytin parçalarının oluşturduğu  bir yapıdadır. Bu yüzden oldukça büyük emek isteyen değerli bir tarımsal üründür.

Natürel Zeytinyağı 

Zeytinyağı zeytin ağacının organik zeytin meyvesinden natural özellikleri bozulmayacak ve değişmeyecek şekilde ısıl ortamlarda yalnızca yıkama işlemi, dekantasyon işlemi, santrifüj işlemi ve filtrasyon işlemi gibi işlemlerle fiziksel ya da mekanik uygulamalarla elde edilir. Biyokimyasal, çözücü ya da kimyasal etkili yardımcıların kullanıldığı yağlar ile reesterifikasyon uygulamalarıyla elde edilen yağlarbu kapsam dışında kalmaktadır.

Zeytinyağı çeşitleri karakteristik zelliklerine göre birbirinden oldukça farklıdır. Natürel sızma ve natürel birinci zeytinyağları; doğrudan tüketime uygun yağlardır. Rafinajlık ham zeytinyağı kendine has özellikleri nedeniyle doğrudan tüketime uygun değildir.  

Rafine zeytinyağları; doğal trigliserid yapısında değişiklik bulunmayan ham zeytinyağının rafine edilmesiyle oluşur. Riviera zeytinyağları; doğrudan tüketim için uygun olan natürel zeytinyağlar ile rafine zeytinyağların karıştırılması ile oluşur. Çeşnili zeytinyağları; farklı, baharat meyve sebze ve bitkilerin karıştırılması ile elde edilen zeytinyağlarıdır. Zeytinyağı çeşitlerinden her biri farklı amaçlar ile tüketilmektedir. Kendi ihtiyacınıza göre bu ürünleri satın alarak sağlıklı bir şekilde tüketebilirsiniz. 

Organik Zeytinyağlarımız

Görüldüğü gibi zeytinyağı birçok farklı çeşidi bulunan sıvı yağ türüdür. Hem sağlık amaçlı hem de yemeklerde kullanılan bu yağ ülkemizde yoğun talep görmektedir. Türk mutfağının farklı bölgelerinde kullanımı görülen zeytinyağı yemeklerin hem sağlıklı hem de leziz olması açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Farklı özellikleri ve kullanım durumlarına sahip olan zeytinyağı çeşitleri, bu yüzden birbirinden farklı zeytinyağı fiyatları ile satışa sunulmaktadır. 

Doğal ürünler olarak üretilen organik zeytinyağlarımız yüksek kaliteli ürünlerdir. Tamamen organik olan bu ürünler firmamız tarafından sizlere sağlıklı bir yaşam için sunulmaktadır. Sizlere sunduğumuz bu ürünleri yüksek kalite ve uygun zeytinyağı fiyatları ile satın alabilirsiniz. Satışa sunmuş olduğumuz zeytin ve zeytinyağı ürünleri ile ilgili çok daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişim kurun.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.